• RSS
  • facebook
  • YouTube
  • ВКонтакте
  • Подписка на новости
19 мая 2019 года
Котята вислоухие Камелия

Жесть і сором нації

#, 08-08-2011 *

Коли на світ з'являються листи всенародного одобрямсу до української влади, я завжди боюся зустріти серед підписантів прізвище когось із тих, кого щиро поважаю. Просто тому, що розчаровуватися в людях завжди неприємно.

На щастя, серед тих, хто підписав вчорашнього епічного листа інтелігенції до Януковича, немає нікого, кого я хоча б знав достатньо близько.

Цього разу у чергу лизнути Януковича, радісно повискуючи, вилаштувалася вражаюча черга тих, кого іноді вважають честю і совістю нації. І мотиви багатьох з них абсолютно незрозумілі, якщо виходити з припущення, що йдеться таки справді про честь і совість. А в цьому, далебі, є обґрунтовані сумніви.

Я ще можу зрозуміти голову Академії наук Бориса Патона, який ніколи особливо не відзначався політичною цнотливістю і перебування якого на посаді цілком залежить від доброї волі нашого любого Гаранта.

Або Ольгу Богомолець, чий медичний бізнес перебуває під постійною загрозою різних перевірок та інспекцій, а тому може бути закритий ледь не щомиті. Щоправда, не зовсім зрозуміло, чому Богомолець тепер заперечує свою участь у святі інтелігентського повійства - щонайменше двоє з підписантів завили, що це саме вона була організатором цього колективного епістолярного позориська.

Так само нічого іншого не варто було чекати від морального покруча Танюка, який звик продаватися направо і наліво.

Але, блін, поети та публіцисти  Коротич і Цибулько! Їм воно нащо? Чисто осоромитися на старості років? Ну, хіба що. Ніде правди діти, вийшло це у них крутезно. Ось вам для порівняння пара дуже красномовних цитаток:

В. Коротич «Славослов’я»

"Чи смiялись найголовнiшi

Чи ухвалено смiху причину?

Неразумно смiятися в тишi.

Мудро як – пiсля старших по чину!

I xихикнути мiж вiтаннями!

ЯК ЛИЗНУТИ –

ТОНКА ТО СПРАВА!

Слава тим, хто смiються останнiми!

Вiчная слава!"

В. Цибулько, блог на «Укранїнскй правдi» за 21.09.2010.

Листо-пісєц!!!!

Реінкарнувавшись через епістолу Віктор Ющенко майже натякнув Віктору Януковичу майже тарасобульбівську формулу "Я тебе породив - я тебе і пісмо напішу!" І написав! Мужньо! Блін! Дуже мужньо! ...От кому із партійних побратимів Ющенка був потрібен оцей сміхотворний лист, і кому він тепер допоможе?»

Мову Цибулько веде про того психоделічного листа, з яким Ющенко звертався до Януковича на тему головних демократичних і культурних цінностей - точніше означити ту маячню неможливо в принципі. Наприкінці свого блогу Цибулько написав, що «Декому, наприклад, краще жувати орбіт! Або морквинку! Так буде здоровіше!» - і сьогодні цілком підтвердив цю тезу.

Більше того, не далі, як минулого року Цибулько був одним із ініціаторів Громадського комітету порятунку України. У травні 2010 року він поставив свій підпис під такими словами: "Щоб забезпечити прихильність кремлівських начальників, нова влада, після торгівлі українською територію, вже готова віддати авіабудівну галузь та атомну енергетику. Вони продають Україну та народ оптом і вроздріб".

А ось що Коротич і Цибулько підписали далебі (невеличка частина з неораного поля лулзів): «Реформи почалися. Ми дочекалися. Йдіть відважно обраною Вами дорогою - реформуйте Україну, не допустіть згортання реформ, ламайте корупцію і ведіть державу до демократичного урядування. З вами - народ».

Тут варто було б, як на панахиді, сказати «Амінь!». Бо це таки справді панахида по кількох людях, досі незаплямованих, які, м'яко кажучи, потрапили у погану компанію. Але хочеться ще процитувати відповідь янучарського султана цим «запорожцям»:

«Для мене дуже важливо почути слова вашої підтримки як моральних лідерів народу...», - відповіла прес-служба Гаранта, і... тут же прибрала того листа зі свого офіційного сайту. Чи то там зрозуміли, що лист викликав абсолютно зворотну реакцію, чи, може, підписанти наполягли...

Жесть і сором нації, пля...

Володимир Йадороб


Вверх 
load

Notice: Undefined offset: 8192 in /home/obs/obshegitie.org.ua/www/includes/common.inc on line 558

Notice: Undefined offset: 8192 in /home/obs/obshegitie.org.ua/www/includes/common.inc on line 565